Photoblog.pl

Załóż konto

Kto szuka - znajduje 

2022/09/12   

Piąta rocznica ślubu

« następne   poprzednie »
Piąta rocznica ślubu

 

Dobry wieczór. Trzy dni temu świętowaliśmy z Łukaszem piątą rocznicę ślubu. Cieszymy się bardzo, bo to nasza pierwsza "okrągła" rocznica. Za pięć lat rocznica będzie jeszcze bardziej okrągła, jednak teraz cieszymy się mocno z tego, co już mamy.

 

 

Patrząc na nas na chwilę przed ślubem i teraz widzimy potężną różnicę. Wspólne lata mocno podniosły nasz komfort życia. Przed ślubem żyliśmy na dwa mieszkania, z czego żadne nie miało swojego na własność. Teraz jest nasz dom z dużym ogrodem w cichej i spokojnej okolicy. Samochód też zmienił się na większy, zdecydowanie bardziej wygodny. Każde z nas znalazło dobrą pracę, którą lubi wykonywać. Mnie odeszły dojazdy komunikacją miejską na Uniwersytet Śląski na rzecz pracy w przedszkolu, do którego samochodem jadę dwie minuty, a spacer do pracy zajmuje mi kwadrans. Mąż co prawda nie pracuje w naszym miejscu zamieszkania, ale dojazd do pracy zajmuje mu mniej niż pół godziny.

 

Mieszkając już u siebie, a nie w wynajmowanym mieszkaniu śmiało mogliśmy rozpocząć inwestowanie. Robimy to w rozsądnym tempie i ostrożnie tak, by nie musieć brać kredytów i jednocześnie stale gromadzić oszczędności. Każdego roku zmieniamy wnętrza domu by były w naszym stylu, a do tego współczesne. Zmieniamy sprzęty na bardziej ekologiczne, nowoczesne. Na dachu są już panele fotowoltaiczne i solary do podgrzewania wody. Nawet dbałość o wspólny dom poprzez domowe porządki i zakupy jest czymś zupełnie innym, niż sprzątanie wynajmowanego gniazdka. Posiłki zmieniły się na wspólne. Choć poza weekendem ciężko o wspólne śniadania, to obiady i kolacje zawsze, ale to zawsze jemy we dwoje. Codzienne wspólne, domowe obiady są bardzo ważne dla małżeństwa.

 

Wspólne życie pod jednym dachem spowodowało, że zaczęliśmy razem spędzać więcej czasu. Szukając wspólnej, sportowej pasji natknęliśmy się na taniec towarzyski, który zaczęliśmy uprawiać hobbystycznie mniej więcej pół roku po ślubie. Pięć lat po ślubie startujemy w ogólnopolskich turniejach tańca, zdobywamy puchary i medale, a nawet jesteśmy dwukrotnymi zwycięzcami Wieczystego w stylu latynoamerykańskim. Czy przed ślubem ktokolwiek wpadłby na pomysł, że będziemy z Łukaszem tancerzami? Wątpię.

 

Przed ślubem odkryłam wiele krajów w Europie. Tak naprawdę dopiero po zawarciu małżeństwa byłam w Afryce, Azji i Ameryce. I wiecie co jest piękne? Że wszędzie tam byłam z moim ukochanym mężczyzną. Rodzina mówi, że została nam już tylko Australia :P. Gdyby można lecieć tam bez przesiadki, podróż nie byłaby taka długa, papierologia mniejsza, a na nasz czas pobytu wszystkie pająki i różne inne dziwne żyjątka wyprowadziły by się w głąb oceanu można by to rozważyć. Widząc ile dobra zesłało nam życie nie mówię "nie". Wiem jak to jest być w Afryce latem i zimą, przed ślubem nie wiedziałam. Podróżując po Polsce już jako małżeństwo odkryliśmy piękne hotele i luksusowe apartamenty, do których mamy słabość. Czuję potężną wdzięczność za każdy wspólny wyjazd na weekend czy na tydzień. Za każdą zagraniczną podróż i za wszystkie bezpieczne, wspólne loty.

 

 

Żeby nie było za słodko przez te wszystkie lata przeszliśmy też kilka poważnych chorób. Moją nagłą operację i późniejszą wielotygodniową rekonwalescencję czy wypadek samochodowy męża, który też skończył się w szpitalu. Ten dokładnie z drugiej rocznicy ślubu. Nie zliczę ile razy byliśmy przeziębieni, były też grypy i anginy oraz poważniejsze schorzenia. Niedawno moja poważna kontuzja spowodowana przetrenowaniem. Jestem dumna, że jedno za drugie wskoczy w ogień, a kiedy któreś z nas choruje to drugie staje na głowie, by zminimalizować czas powrotu do zdrowia i złagodzić każdy ból. Zawsze możemy na siebie liczyć, nie ważne jak bardzo jest się zmęczonym i to jest piękne. Szczęśliwie ominęliśmy pandemię nie będąc ani razu osobami zakażonymi albo objętymi kwarantanną.

 

 

Każde z nas już po ślubie podnosiło swoje kwalifikacje. Studia podyplomowe kosztowały czas, który mogliśmy przecież przeznaczyć na coś milszego. Wiemy jednak, że wszystko to już owocuje lub zaowocuje w przyszłości i jedno drugiemu zawsze kibicuje w rozwoju naukowym. Lubimy się uczyć nowych rzeczy i lubimy podnosić swoje kompetencje będąc coraz bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy. Miło jest móc przebierać w ofertach pracy, które przychodzą same, a nie musieć szukać pracy czy przez pracę zmieniać na przykład miejsca zamieszkania. Zawsze chętnie wysłucham męża mówiącego o swojej pracy i wiem, że mogę mu opowiedzieć o każdym zdarzeniu z obu moich miejsc pracy.

 

Na sam koniec to, co stanowi absolutną podstawę. Codziennie ze sobą jesteśmy choćby przez chwilę. Zasypiamy i budzimy się w jednym łóżku. Dużo rozmawiamy i poświęcamy sobie czas. Walczymy o siebie kłócąc się, ale zawsze znajdujemy wyjście z sytuacji. Stoimy za sobą murem. Jesteśmy swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Nigdy nie mamy problemu z wymyśleniem niespodzianki czy prezentu bo doskonale wiemy czego potrzeba drugiej osobie. Podziękowania z mojej strony należą się mężowi. Otrzymał je wraz z upominkami i to niejeden raz. Dziękuję przy każdej dobrej do tego okazji i będę to robić do samego końca. Wzruszona cały ten wpis skwituję stwierdzeniem, że pięć lat temu podjęłam najlepszą decyzję swojego życia. Tysiące wspólnych dni mocno mnie w tym utwierdzają. Każdemu życzę takiej relacji jak ta, która rozpoczęła się od włożenia na palce symbolicznych obrączek ze zdjęcia. Nasze najpiękniejsze złotka, które symbolizują potężne uczucie, siłę miłości.

 

31 komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika cotidianae.
zabavaputyatishna  - 28/09/2022 18:10:15 z telefonu komórkowego
Bardzo cieszy mnie czytanie czegoś takiego. Po prostu razem, można powidzieć, rośliście. Rozwój jest czymś naturalnym i dobrym. Cieszycie się życiem i bardzo dobrze. Dwie dobrane osoby na siebie trafiły. Będziecie tylko jeszcze mocniejsi, o to chodzi w byciu razem.
cotidianae - 28/09/2022 18:54:42
Super, że mogłam komuś sprawić radość. Dokładnie tak. Wyciskamy z życia 100% i niczego nie żałujemy. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie :).
Photoblog.PRO inezz18  - 13/09/2022 22:12:15 z telefonu komórkowego
Kochana Wasz przykład przywraca wiarę że jednak prawdziwa miłość istnieje nawet jak człowiek myśli że nie bo życie nie jest tak piękne jak powinno. Także takiej miłości życzę każdemu. Taka Wasza miłość jest piękna i tak cudnie się odwiedza Cię tu i czyta o Was. Aż serce rośnie. Kochani ja wiem że Wasze życie będzie piękne. Także trwajcie i pielęgnujące to :**
cotidianae - 13/09/2022 22:36:49 z telefonu komórkowego
Nawet nie wiesz ile ciepła wlałaś w moje serce tym komentarzem. Nasze życie nigdy nie było idealne ale i nie do ideału dążymy a do tego, by żyło nam się ze sobą jak najlepiej :). Jest mi bardzo miło, że dobrze czujesz się na tym blogu! Serdecznie dziękuję za te wszystkie słowa i mam nadzieję, że będzie dokładnie tak jak napisałaś :*.
Photoblog.PRO inezz18 - 20/09/2022 22:35:30 z telefonu komórkowego
Ja także mam taką nadzieję :**
cotidianae - 20/09/2022 22:35:49
Buziaki :*.
szewcowa  - 13/09/2022 21:37:02 z telefonu komórkowego
Mamy chyba takie same obrączki :)
Jak ja uwielbiam czytać takie Twoje notki, napawają takim optymizem, jest to tak pozytywne że uśmiech sam pojawia się na twarzy :) i życzę Wam ogromu wspólnych lat i takich cudownych chwil jakie przeżywacie razem do tej pory :* <3
cotidianae - 13/09/2022 21:43:59
Ooo, też kupowaliście w Aparcie :)? Dziękuję za miłe słowa! To bardzo motywuje do dalszego tworzenia :). Nie dziękujemy by nie zapeszyć <3.
szewcowa - 13/09/2022 22:06:29 z telefonu komórkowego
Nie, robiliśmy ze swojego złota u lokalnego jubilera i zapłaciliśmy 1/5 ceny jak ta którą nam powiedzieli w Aparcie. Przymierzyliśmy kilka modeli u naszego jubilera i taki model najbardziej nam przypadł do gustu. I są właśnie w takim samym stylu jak Wasze ;)
Twórzcie dalej tą wspólną historię i przyszłość i dziel się nią z nami jak najczęściej :)
cotidianae - 13/09/2022 22:08:24
Aha, czyli są po prostu podobne ;). Taki jest plan - zobaczymy co przyniesie życie :).
szewcowa - 13/09/2022 22:14:12 z telefonu komórkowego
Powiedziałabym nawet, że niemal identyczne ;)
Trzymam mocno kciuki aby ten plan wypalił ;)
cotidianae - 13/09/2022 22:34:04 z telefonu komórkowego
Nie dziękujemy :).
Photoblog.PRO saphirra  - 13/09/2022 14:45:20
Powodzenia w dalszym wspólnym życiu! :)
cotidianae - 13/09/2022 16:05:33 z telefonu komórkowego
Nie dziękujemy :)!
Photoblog.PRO saphirra - 13/09/2022 17:05:55
<3 <3 <3
cotidianae - 13/09/2022 17:53:36 z telefonu komórkowego
<3 <3 <3.
patusiax395  - 12/09/2022 23:23:47 z telefonu komórkowego
Wynajmowane mieszkanie to nie to samo co własny dom czy mieszkanie :d potwierdzam. My też wszystko robimy bez kredytu, i kupujemy tez bez kredytu. Nawet w Polsce bym nie dostała np czegos na raty bo mam zarobki zagraniczne ale nawet to lepiej :) wszystkiego dobrego dla was! :*
Zobacz wszystkie odpowiedzi: 6
patusiax395 - 13/09/2022 10:32:10 z telefonu komórkowego
Kto jak woli :D mi mieszkanie moje odpowiada zrobiłam sobie tak jak chciałam i mam luksus :D z ogrodem by mi sie nie chciało bawić :p no to super :)
My inwestujemy terwz tylko w mieszkanie żeby bylo jak najlepiej :)
cotidianae - 13/09/2022 12:04:51 z telefonu komórkowego
Otóż to, każdy ma swoje preferencje :). Dla mnie z kolei mieszkanie to zaprzeczenie luksusu: za mało przestrzeni, jeśli jest balkon to najczęściej jeden i mały, łazienki są bez okien, słychać każdy remont sąsiada no i ta cisza nocna o 22 też jest słaba kiedy ma się ochotę zrobić domowe przyjęcie. Kocham ogród i jestem szczęśliwa mogąc gościć w nim swoich bliskich :). Każdy gość ma gdzie zaparkować swój samochód, można zrobić ognisko lub grilla... dla mnie to wygoda nie do przecenienia ;).
patusiax395 - 13/09/2022 12:37:40 z telefonu komórkowego
No ja akurat mam wielki balkon :D jak na mieszkania ^^ jeszcze zrobiliśmy sobie tak jak wygląda jak ogórek xd ogordzonko lampeczki sztuczna trawka i dla nas idealnej przynajmniej z kosiarka nie trzeba chodzić :D my mamh spoko sąsiadów także nie. Ma problemu z sąsiadami :D


No tal jak mówilosmy kto jak woli :d
cotidianae - 13/09/2022 13:23:21 z telefonu komórkowego
Tylko, że jakkolwiek wielki by nie był wciąż balkon w bloku jest to balkon nad i/lub pod balkonem, często z balkonami po bokach stawiane na jedno kopyto - nie mój styl i nie moje poczucie estetyki ;). Po prostu wolę domowe balkony z różnych stron domu więc i o innym nasłonecznieniu, widok kolorowego, dużego ogrodu i lasu tuż za nim, ciszę i święty spokój, a nie widok na następny blok, punkty usługowe, parking albo plac zabaw :P. Niby też miałam miłych sąsiadów mieszkając w bloku ale dom z ogrodem to prawdziwa prywatność. Nikt nie słyszy nas, my nie słyszymy nikogo. Nie boję się zalania i tego typu wpadek, nie interesuje mnie kto kiedy będzie miał ekipę remontową u siebie. Choćby się ludzie bardzo starali i byli dla siebie wyrozumiali to w bloku zwyczajnie nie ma szans na taką intymność życiową jak w domu, a dla mnie to niezwykle istotne :).
patusiax395 - 13/09/2022 15:15:00 z telefonu komórkowego
Ok:)
annna97  - 13/09/2022 10:53:54
uwielbiam Wasz związek! dużo od Was podpatruję fajnych rozwiązań na umocnienie więzi, takie związki to już rzadkość, więc tym bardziej fajnie Was obserwować <3
najlepszego :*
cotidianae - 13/09/2022 12:25:34 z telefonu komórkowego
Wow, ale to miłe! Dziękujemy bardzo, to miłe móc być czyjąś inspiracją ;). Daleko nam do ideału ale nie o bycie ideałem nam chodzi. Nie dziękujemy, pozdrawiamy!
Junior mrdor  - 13/09/2022 7:41:19 z telefonu komórkowego
Gratuluję i życzę jeszcze więcej miłości na kolejne lata! :)
cotidianae - 13/09/2022 12:09:13 z telefonu komórkowego
Nie dziękujemy, by nie zapeszyć :).
kraudiaa  - 13/09/2022 6:34:42 z telefonu komórkowego
Zatem jak najwięcej wspólnych chwil i lat Kochani! Piękna i dobrana z Was para Trzymajcie się siebie mocno i nigdy nie odpuszczajcie! Pozdrawiam
cotidianae - 13/09/2022 6:56:30 z telefonu komórkowego
Nie dziękujemy :)! Twoje słowa są dla nas bardzo cenne i stanowią źródło motywacji. Robimy co w naszej mocy, by ciągle iść do przodu razem. Pozdrawiamy również!
mateusz4243  - 12/09/2022 23:00:28 z telefonu komórkowego
Moje gratulacje! Życzę wszystkiego co najlepsze i oczywiście kolejnych rocznic :)
cotidianae - 13/09/2022 6:48:59 z telefonu komórkowego
Dziękujemy za gratulacje! Bardzo nam miło :). Nie dziękujemy by nie zapeszyć i pozdrawiamy serdecznie ;).

Najnowsze wpisy

Imieninowo

03/12/2022 11:39:55

Mniam

29/11/2022 22:08:08

Brokatowy napój wyskokowy

26/11/2022 15:12:49

Jeszcze jesiennie

23/11/2022 21:31:43

W klimacie świąt

20/11/2022 21:05:01

To już jest koniec

17/11/2022 21:34:06

Kibicujemy naszym

14/11/2022 16:25:27

11 listopada

11/11/2022 22:34:06

Wszystkie wpisy