Photoblog.pl

Załóż konto

Kto szuka - znajduje 

2021/10/11   

Weselnicy

« następne   poprzednie »
Weselnicy

 

 

Witajcie! Za nami wspaniały, weselny weekend. W piątek wszystko dopięliśmy na ostatni guzik, a wieczorem postawiliśmy na błogi relaks. W sobotę spaliśmy do oporu, z łóżka wygramoliliśmy się przed dziewiątą. Po śniadaniu i ogarnięciu kilku domowych spraw obrałam kierunek: salon fryzjerski. Pani fryzjerka najpierw ścięła moje końcówki (ostatnio ścinane były na wiosnę), a później wyczarowała na mojej głowie fryzjerskie arcydzieło. Nie ma to jak sprawdzony salon. Po wizycie u fryzjera przyszedł czas na makijaż. W tym czasie mąż ugotował lekki obiadek. Później w momencie wskoczyliśmy w starannie przygotowane stylizacje, spakowaliśmy obuwie taneczne na zmianę oraz prezenty dla młodej pary do auta i pojechaliśmy do kościoła.

 

Ślub był rekordowo szybki ale ładny. Mszę sprawowało trzech księży. Okazało się, że na zabawie weselnej będę bawić się z przedszkolakiem z mojej grupy :D. Później wspólna fotografia pod kościołem i przejażdżka do sali weselnej. Od samego początku nasza stylizacja zbierała pochwały. Na weselu grała góralska kapela, nasze stroje doskonale wpisały się w klimat mimo, że wesele nie odbywało się w górach. Już podczas pierwszych poprawek makijażu przy lustrze w łazience usłyszałam, że mam przepiękną suknię. To takie miłe gdy ktoś zupełnie obcy zagaduje, dopytuje. Podwójnie miło, bo to kolejna suknia mojego projektu. Sama dobrałam i kupiłam materiały, zrobiłam projekt, a zaufana krawcowa swoimi zdolnymi rękoma urzeczywistniła ową kreację. Zdecydowanie wolę szyć dla siebie sukienki niż kupować gotowce ze sklepu. Nie dość, że takie sukienki są skrojone na moje wymiary (a nie standardowe rozmiary) to zawsze mam pewność, że będę jedyną kobietą w takiej kreacji ;).

 

Po toaście, uroczystym obiedzie i życzeniach przyszedł czas na taniec... jak zwykle daliśmy czadu. Podobno już po pierwszym bloku tanecznym nikt nie miał wątpliwości kto rządzi parkietem. Jak zwykle świetnie bawiliśmy się tańcząc jednocześnie uważając by nie kraść show gospodarzom. Wszyscy z parą młodą na czele co chwilę nas komplementowali. Nagrywano filmiki jak tańczymy nie po raz pierwszy nam się to zdarzyło. Takie taneczne noce dają nam morze satysfakcji. Po pierwsze robimy to co kochamy, tańczymy. Po drugie ćwiczymy swoją kondycję. Na tym weselu tańczyliśmy do piątej nad ranem, przez całą zabawę weselną ominęliśmy tylko jedną (!) piosenkę. Nawet zespół weselny podszedł w przerwie od tańca pochwalić naszą kondycję i wytrwałość, podobno nie często zdarzają się tak wytrwali tancerze. Po trzecie jesteśmy doceniani. Na weselu bawiło się ponad 100 gości i uwierzcie, chyba każdy chwalił nasz taniec rozmawiając albo ze mną, albo z Łukaszem albo z parą młodą. To cenne gdy na co dzień słyszy się od trenerów głównie o tym co można zrobić więcej, lepiej, mocniej. Na takich zabawach tanecznych słyszymy sam zachwyt, pochwały i komplementy. Cieszymy się bo ludzie wcale nie musieli nas chwalić, a jednak nieustannie to robili. Byłam proszona do tańca przez obcych mi mężczyzn, którzy chcieli udowadniać swoje talenty taneczne, w sumie to całkiem urocze.

 

W przerwach od tańca zajadaliśmy się pysznymi daniami, sączyliśmy kolorowe drinki, rozmawialiśmy z przyjaciółmi i znajomymi, wznosiliśmy toasty za młodą parę i bawiliśmy się z moim przedszkolakiem. Mały dość szybko porzucił towarzystwo rodziców i dziadków na rzecz zabawy z panią Paulinką i jej mężem. Nam się podobało, dziecku też, a rodzice mieli chwilę wytchnienia od opieki nad dzieckiem ;). Wspólnie śmialiśmy się, że pracuję nawet w sobotę i że ich syn tak bardzo lubi moje towarzystwo, że mógłby śmiało zostać ze mną do poniedziałku bo dziś i tak spotkaliśmy się w przedszkolu. Bardzo się cieszę, że moi podopieczni darzą mnie taką sympatią. To wiele dla mnie znaczy.

 

Wesele było bardzo udane. Cieszymy się, że mogliśmy być jego małą częścią. Zasnęliśmy dopiero w niedzielę o szóstej nad ranem z bólem stóp i pleców ale jesteśmy szaleni na punkcie tańca. Zdecydowanie było warto! Każdy kto zagadywał pytał jak dajemy radę tak ciągle tańczyć. Odpowiedź jest prosta: to nasza pasja. Doskonale bawimy się muzyką, lubimy improwizować tanecznie i nie tylko tańczyć miniwersje różnych choreografii, ale i wygłupiać się. Z parą młodą tańczyliśmy chyba z pięć razy, na tym weselu po raz pierwszy w życiu tańczyłam też z księdzem! Byłam zaskoczona jak dobrze prowadził partnerkę taneczną w rytm muzyki. Wczoraj wracaliśmy do żywych, najtrudniej szło oczywiście naszym stopom :D. Spokojnie zrobiliśmy jednej nocy normę kroków na trzy dni ;). Są i dodatkowe plusy: przy takiej aktywnej pasji mogliśmy się objadać pysznościami do woli bez obaw, że będziemy ciężcy. Sobotnia uroczystość miło zapisze się w naszej pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy zdjęć od pani fotograf.

 

Dziś aktywny dzień. W pracy zlecono mi mozolne zadanie dodatkowe. W drugiej pracy nagły wzrost frekwencji na moich zajęciach. W szkole tańca 1,5h walca angielskiego. Dopiero od niedawna mam chwilę dla siebie. W takie dni doceniam wolne chwile jeszcze mocniej. W najbliższych dniach będę ich miała troszkę mniej ale dla wydarzeń, które szykują się w ten weekend warto!

 

 

9 komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika cotidianae.
Photoblog.PRO inezz18  - 31/10/2021 23:08:05 z telefonu komórkowego
Wow jak Wy super wyglądacie
cotidianae - 01/11/2021 8:19:27 z telefonu komórkowego
Ale miło, dziękujemy!
Photoblog.PRO saphirra  - 12/10/2021 8:21:09
Podziwiam, dla mnie spanie do oporu oznacza co najmniej 11 :D
cotidianae - 12/10/2021 16:15:38
Nam szkoda dnia na spanie ;).
Photoblog.PRO saphirra - 12/10/2021 16:19:27
Wiem, wy wypoczywacie inaczej ;)
Photoblog.PRO saphirra - 12/10/2021 16:19:35
Dlatego podziwiam ;)
cotidianae - 12/10/2021 20:36:32
Dziękujemy za słowa uznania!
patusiax395  - 11/10/2021 23:04:00 z telefonu komórkowego
Pięknie wyglądacie :) :*
cotidianae - 12/10/2021 16:14:53
Dziękujemy :*.

Najnowsze wpisy

Drwale

17 godz. temu

Ph Doctor

24/11/2021 21:50:18

Mniami

21/11/2021 15:47:17

Pyszne rogale

17/11/2021 14:34:25

Kolejne wspólne dzieło

14/11/2021 19:45:19

Komu w drogę

11/11/2021 9:56:01

Ale go kocham!

07/11/2021 20:41:19

Dominikana

04/11/2021 21:44:13

Wszystkie wpisy