Photoblog.pl

Załóż konto

AB INTRA 

2010/05/19   

_

« następne   poprzednie »
_

Oczekujemy od życia wiele... jednak, tak naprawdę, czym są nasze oczekiwania? Jedni oczekują szczęścia, inni władzy, miłości bądź pieniędzy. Gdyby się jednak zastanowić z czego wynikają nasze oczekiwania? Ktoś kto nigdy nie zaznał w życiu szczęścia zeche być szczęśliwym, ten, który był ubogi zapragnie być bogatym, natomiast marzeniem odrzuconego będzie zaznać miłości. Wszystko byłoby oczywiste i zrozumiałe, ale jak możemy czegoś pragnąć nie mając o tym pojęcia? Czy nie jest  tak, że podlegamy zniewoleniu a nasze dążenia są niczym innym jak tylko wyobrażeniami, często mylnymi. Mając coś naprawdę wartościowego nasze oczy i umysł są przysłonięte nieustanną pogonią za czymś czego nie ma, co nigdy nie istniało i jest niemożliwym do spełnienia. Wiem, to smutne.

Mówi się, że nie można mieć wszystkiego. Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Telewizyjnie reklamy tak kuszą wyimaginowanym obrazem "idealnej" rodziny, perfekcyjnego ciała czy miłości, która nie zna problemów, rutyny i przemijalności. Mając coś ważnego dążymy do pomnażania dobrobytu, często w tej drodze wyzbywając się rozsądku. W pewnym momencie udaje się nam zrozumieć jaki wielki błąd popełniliśmy, ale potem droga się rozwidla. Przed nami staje pytanie-"czy nie jest za późno?" Wraz z tym pytaniem wybieramy drogę, która odpowiada na to pytanie, często zapominając o tym, że nigdy nie jest za późno w obliczu wielkiego pragnienia. Poddajemy się bez podjęcia walki, myśląc, że tak będzie lepiej... może i będzie.

Nie popadajmy jednak w obłęd. Mamy całe życie aby jedynie w małej części zgłębić tajemnicę świata.  Nasuwa mi się jeden wniosek. CARPE DIEM.

3 komentarze
maleczarnecos  - 22/05/2010 17:47:27
zawsze bedziemy chciec wiecej
xunseenx  - 19/05/2010 9:44:15
szkoda tylko ze czasem jest ten cholerrnie przytłaczający moment kiedy nie możemy wykonać zadnego ruchu, kroku a trzeba iść dalej
walskeicam  - 19/05/2010 1:22:01
hmmm... świetne zdjęcia ;D hehe jeśli zechcesz moge poprzerabiać :D aa, i mozesz oddac glos?;p

Najnowsze wpisy

_

 

_

 

_

 

_