Photoblog.pl

Załóż konto

palą się podeszwy w najkach. 
zapisz

Wyświetleń: 206

 

 

Przybywają mi kolejne lata i coraz częściej widzę osoby, które są przekonane o swoim wyrafinowaniu i inteligencji. Wystarczy podrapać ich wierzchnią warstwę paznokciem i okazuje się, że właściwie na niczym się nie znają. Czytają nagłówki i z dumą wpisują w komentarzach tl;dr chcąc pokazać, że natężenie fajności w ich życiu nie pozwala im na przeczytanie nic dłuższego niż 140 znaków, a zupełnie przypadkiem pokazując, że nic ich nie interesuje. Mają wrażenie, że są na bieżąco z kulturą, ale nie potrafią wymienić 15 nazwisk reżyserów. Nie czytają żadnych pogłębionych analiz na żaden temat. Bardziej interesuje ich wielkość tyłka Kim Kardashian, niż co to jest test Turinga. Później ktoś przeprowadza badania i okazuje się, że złote rybki potrafią na dłużej skupić uwagę niż przeciętny internauta.

Przekonani o własnej wyjątkowości nie robią nic, bo wszystko co mogą robić wydaje im się zbyt banalne i mozolne. Nie potrafią ogarnąć swojej kuwety i przyjść punktualnie na spotkanie, ale są przekonani, że jeśli ktoś da im pół miliona to stworzą międzynarodową firmę. Chcą osiągnąć więcej niż wszyscy, ale tego nie robią. Bo się boją. Bo nie wiedzą jak. Bo może się nie udać, a wtedy ich wizerunek runie jak domek z kart.

 

Kiedy byliśmy dziećmi założono nam na plecy spadochrony ze słowami nauczycieli i rodziców: 'Ja w twoim wieku już pracowałem po 14 godzin na dobę, ale ty nie musisz. Możesz osiągnąć co zechcesz. Niczym się nie martw. Pomożemy ci.' Tylko, że nie tędy droga. Nie nauczysz się niczego, jeśli się nie boisz. Nie zrozumiesz błędów jeśli nie będą bolały. Nie docenisz swoich sukcesów, jeśli przyjdą zbyt łatwo. Nie będziesz czuł, że robisz coś wartościowego jeśli tylko będziesz czekać w trybie oszczędzania energii na swoją szansę. Powiedzieli nam, że nie musimy pracować tak jak nasi rodzice. Mieli rację. Nie musimy pracować w taki sposób, jak oni, co nie zmienia faktu, że wciąż musimy pracować tak samo ciężko i w większości przypadków tak samo długo.

Info

Użytkownik 155cm
wyłączył komentowanie na swoim fotoblogu.