Photoblog.pl

Załóż konto

Witam na Wyspach Nonsensu. 

2018/03/15   

koncert numer 36

« następne   poprzednie »
koncert numer 36

Po pietnastu miesiącach ponowanie zagraliśmy na swoich śmieciach, czyli w Radomiu. 
Koncert miał zacząć się o 19, ale tym razem odrobinę z naszej winy nastapiło prawie dwugodzinne opóźnienie. 
Mógłbym napisać, że zwykle jest tak, że ci którzy mają najbliżej przychodzą najpóźniej, ale nie jest to do końca prawda. W sobotę nasz gitarzysta musiał dotrzeć na granie aż z Gdyni. Czapki z głów i pół litra na stół dla kolegi, że mu się chce te kilometry przemierzać by pograć z nami. Wioślarz stacjonuje w Warszawie i każda próba to stówka w jedną, stówka w drugą. I to lekko licząc. 
Zatem przez prawie pięćsetkilometrową sobotrą podróż K. do garażu po bębny dotarł dopiero po 19. Rach ciach je spakowlaiśmy i pojechalismy do klubu studenckiego Alibi, w którym mieliśmy zagrać tego wieczoru. 
Po raz kolejny scenę dzieliliśmy z lipskim punkbandem Na Zewnątrz. 
Gdy dotarliśmy na miejsce nasz vocal P. już coś improwizował z gospodarzami koncertu. 
W sumie to fajnie by było kiedyś przemieszać te nasze składy na jakimś koncercie. Sam jestem ciekaw co z tego by wyszło. 
Szybkie piwko, by gitara lepiej stroiła ;-) i w okolicach 20:45 rozpoczęliśmy naszą rąbankę. 
Niestety po raz kolejny okazało się, że termin radomska frekwencja, używany na scenie niezależnej jak kraj długi i szeroki w odniesieniu do koncertów z mizerną frekwencją po raz kolejny okazał się prawdą. 
Przyszło paru znajomych i paru nieznajomych, którzy chyba jednak bardziej przyszli na piwo niż na gig, w sumie może kilkanaście osób. 
Mimo wszystko daliśmy z wątroby jak zwykle wszystko, a może i trochę więcej. 
Zaczęlismy jak zwykle ostatnio utworem "Wściekłe psy", który zapowiedziałem - Radom pierdoli nazioli, wściekłe psy... psy trzeba szczepić. 
Tu muszę złożyć samokrytykę i to na piśmie. Wyjątkowo źle wszedłem w granie, dwa pierwsze kawałki zrypałem totalnie. Na szczęście dalej poszło już zdecydowanie lepiej. 
Na koniec zapodaliśmy nowy nasz utwór "Ślad na ziemi". Przekazałem w nim basówkę P., a sam chwycilem za mikrofon wypowiadając słowa - nie wiem czy go udźwignę. Udźwignąłem. Jak na premierowe wykonanie moim zdaniem wyszło całkiem nieźle. Chociaż jest to kolejny kawałek o raczej smutnym przekazie, zadedykowałem go tym wszystkim, którzy są już po drugiej stronie dywanu. Tym bardzo bliskim osobom, a także tym, których widywalismy tylko sporadycznie, przy okazji koncertów czy gdzieś na piwku. 
Na koniec podziękowałem tym, co chciało im się poświęcić swój cenny czas i spędzić te 45 minut z naszym graniem. 
Specjalne podziękowania należą się koledze R. wraz z koleżanką M., którym to nie zabrakło energii by pokonać aż 200 kilometrów żeby posłuchać nas na żywo. 

Zawinęliśmy się ze sceny ustępując miejsca kapeli Na Zewnątrz. Znamy się jak łyse konie, ich granie znam jak własną kieszeń, a mimo to lubię posłuchać chłopaków na żywca, choć tamtego wieczoru chyba nie byli w najlepszej formie. Ale to w końcu punk, a nie filharmonia. ;-) 
Zagrali trochę dłuższego seta niż my, gdzieś tak ja wiem, około 75 minut. Większą część ich występu spędziłem skitrany w zakamrku sceny cykając im fotki. :-D 
No i jak zwykle wbiłem się na vocal w coverze zespołu Apatia "Młodzi faszyści". No żesz kurwa, ten tekst jest znowu aktualny, a napisany został dwadzieścia pięć lat temu albo i lepiej. Było moment, że ta zaraza już zdechła, a teraz powraca jakby ze zdwojoną siłą. 

A bo bym zapomniał. 
A bo zwykle przy okazji naszych gigów w Radomiu wydaję nieregularnik (jest takie słowo? :-D) koncertowy Wyspy Nonsensu, czyli organ prasowy zespołu Kultura Wieku Atomowego. 
Tym razem wykonałem, śmiało mogę to stwierdzić, 200% normy. Ów periodyk rozrósł się z czterech stron w formacie A5 do ośmiu, frmat pozostał bez zmian. Był to już trzynasty numer tego mini zina. 
Całość robię sam, ale przy okazji nastepnego numeru planuję zaprosić tego czy tamtego do współpracy. 
Kiedy to nastąpi? Nie wiem... Ale raczej później niż wcześniej. 

Sam nie wiem dlaczego, ale w sobotni wieczór kompletnie nie chciało mi się zarejestrować żadnej pamiątki video... 
Kilka fotek jak zwykle udostępniłem tam --->> http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1822459808054782.1073741844.1575331616100937&type=1&l=37ea92338a

W najbliższą sobotę mieliśmy zagrać w Lublinie, ale z przyczyn, jak to mówię, obiektywnych nie zagramy, ale za to w następną będzie można nas zobaczyć i nawet posłuchać w Ostrowcu Świętokrzyskim jako (nienawidzę tego słowa) support kapel Sexbomba i The Bill. 
Niezbyt komfortowo czuję się wychylając łeb poza tak zwaną scenę niezależną, ale czasami można... 
Wyjdzie jak wyjdzie, koń ma dużą głowę niech się martwi. :-D

 

Brak komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika wyspynonsensu.

Najnowsze wpisy

koncert numer 36

15/03/2018 3:12:00

Hardcore over Poland

27/02/2018 3:31:16

pilkarska wiosna

14/02/2018 9:22:56

w Semaforze

30/01/2018 2:31:50

w Szydłowcu

22/01/2018 2:00:58

podsumowanie 2017 cz. 3

20/01/2018 3:28:20

WOŚP 2018

18/01/2018 3:32:25

podsumowanie 2017 cz. 2

13/01/2018 3:49:49

Wszystkie wpisy