Photoblog.pl

Załóż konto

MAN NM223 #047

Kategoria:
MAN NM223 #047
exif
Wyświetleń: 119

Witajcie. Nadszedł czas, aby przedstawić najnowsze nabytki tarnobrzeskiego MPK pod względem historycznym. Okazuje się, że w internecie można było znaleźć trochę informacji, gdzie te autobusy jeździły wcześniej. Oczywiście, musiałem znaleźć  pewne poszlaki w samych pojazdach, a następnie zweryfikować je w wyszukiwarce google. No i coś udało się wyszukać. 

 

Pierwszym pojazdem, którego w formie ciekawostki historycznej przedstawię jest MAN NM223 o numerze taborowym #047. W Tarnobrzegu zadebiutował pod koniec maja 2016r. na liniach komunikacji miejskiej, lecz od 3 czerwca 2017r. kursuje regularnie na prywatnej linii relacji Tarnobrzeg - Sandomierz - Tarnobrzeg. 

 

W internecie bardzo szybko udało mi się go zindetyfikować - wystarczyło wpisać numer VIN i wyskoczyła ruska galeria transportowa właśnie z naszym MAN-em NM223 #047, który dawniej kursował w Luksemburgu pod banderą firmy "TICE Esch-sur-Alzette". U luksemburskiego przewoźnika jeździł od nowości, czyli od 2002 roku do listopada 2013 roku. Po tym czasie nie mam pojęcia co się z tym autobusem działo aż do momentu przybycia do Tarnobrzega. Niestety żadnych informacji na ten temat nie znalazłem,  lecz jedynie wiem, że został przemalowany w jednolite białe barwy, w których przyjechał właśnie do Tarnobrzega. 

 

Poniżej przedstawiam wam zdjęcie naszego MAN-a NM223 #047 w barwach luksemburskiego przewoźnika pod ówczesnym numerem taborowym #201 oraz z numerem rejestracyjnym B 1344. 

 

1. FOTO MAN NM223 #047 w LUKSEMBURGu.

 

Dzięki za uwagę.

Michał "TARNOBRZESKI MKM".

Facebook fanpage