KTO WYKUPI PRO?

2014/04/24   

 

« następne   poprzednie »

Paulo Coelho :

 

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. / Paulo Coelho - Alchemik.


Bo w oczach tkwi siła duszy. / Paulo Coelho - Alchemik


Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że nie kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć całe życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje. / Paulo Coelho - Czarownica z Portobello.


Tak, kocham cię. Bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro. / Paulo Coelho - Zahir.


Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem. / Paulo Coelho - Alchemik.


  Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód. / Paulo Coelho.


Serce obawia się cierpień [...] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia... / Paulo Coelho-Alchemik


- Dlaczego mam zatem słuchać serca?

- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie. / Paulo Coelho - Alchemik.


Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los. / Paulo Coelho-Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam


Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś. / Paulo Coelho - Czarownica z Portobello.


Miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało. / Paulo Coelho - Czarownica z Portobello.


Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce - to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki. / Paulo Coelho-Serce


Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie. / Paulo Coelho - Brida.


Boję się spróbować, bo jeśli mi się nie uda, to nie wyobrażam sobie reszty mojego życia. Bezpieczniej jest pozostawać w sferze marzeń, niż ryzykować popełnienie błędu. / Paulo Coelho - Zahir.


Najciemniej jest tuż przed wschodem słońca. / Paulo Coelho - Alchemik.


Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć, jeśli patrzy komuś prosto w oczy. A każda kobieta posiadająca choć odrobinę wrażliwości potrafi czytać z oczu zakochanego mężczyzny. Nawet jeśli przejawy tej miłości bywają czasem absurdalne.  / Paulo Coelho - Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam.


Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą. / Paulo Coelho - Brida.


Miałem świadomość, że przeżywam coś niezapomnianego - jedną z tych magicznych chwil, które jesteśmy w stanie zrozumieć dopiero wtedy, gdy już miną. / Paulo Coelho - Czarownica z Portobello.


- Czasem pozwalamy Drugiej Połowie przejść obok, nie akceptując jej lub nie dostrzegając. Wtedy musimy czekać następne wcielenie, żeby się z nią ponownie odnaleźć. I przez własny egoizm skazujemy na najgorszą torturę, jaką wymyślił rodzaj ludzki: na samotność. / Paulo Coelho - Brida.


Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach. / Paulo Coelho-Zahir


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami.  / Paulo Coelho - Piąta góra.


Los czasem rozdziela bliskich sobie ludzi, żeby uświadomić im, ile dla siebie znaczą.  / Paulo Coelho - Zwycięzca jest sam.


Uczucia są częścią świata, którego nie znam, świata, w którym nie istnieje ani czas, ani przestrzeń, ani granice. / Paulo Coelho - Brida.


W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą. / Paulo Coelho - Czarownica z Portobello.


Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności./Paulo Coelho - Podręcznik wojownika światła.


- Boję się.

- To dowód, że kochasz życie. / Paulo Coelho - Piąta góra.

5 komentarzy
morticia98  - 9 godz. temu z telefonu komórkowego
<3 !!!
szoguneeek - 15 godz. temu
Uwielbiam tego człowieka!
samozloidwakilociastek  - 16 godz. temu
Uwielbiam jego książki *-*
asiulaexcitin  - 16 godz. temu z telefonu komórkowego
Uwielbiam! <3

Najnowsze wpisy

Wpis opiisyyy

 

ADA

 

Wpis opiisyyy

 

Iwona

 

Wpis opiisyyy

 

Wpis opiisyyy

 

Wpis opiisyyy

 

Wpis opiisyyy

 

Wszystkie wpisy