Photoblog.pl

Załóż konto

olsztynianin 

2018/01/03   

Hiszpania - Nowy Rok

« następne   poprzednie »
Hiszpania - Nowy Rok

Hiszpania - Nowy Rok

 

Najbardziej znanym hiszpańskim zwyczajem sylwestrowym jest zjedzenie 12 winogron w rytm uderzeń zegara wybijającego godzinę 24.00 - z każdym uderzeniem należy zjeść jedno winogrono, co ma zapewnić szczęście w Nowym Roku.

 

Najlepiej jeść winogrona, stojąc na lewej nodze - tak aby w Nowy Rok wejść prawą stopą.

 

Inny zwyczaj, zapewniający pomyślność finansową, to wrzucenie złotego pierścionka lub kolczyka do kieliszka z szampanem, którym wznosi się noworoczny toast. Jeśli zależy nam na wierności męża lub żony, powinna to być obrączka ślubna. Miłość przyniosą natomiast czerwone owoce wrzucone do kieliszka - truskawki, czereśnie, pestki granatu, maliny itp.

nowym roku nie zabraknie nam pożywienia, jeżeli do kieliszka wrzucimy jedno ziarenko soczewicy.

 

Bogactwo i dobrobyt można przywołać trzymając w dłoni podczas uderzeń zegara banknot koloru zielonego, np. jednego dolara albo 100 euro. Potem trzeba włożyć go do zielonego woreczka, zaszyć zieloną nicią i schować do szuflady, której zwykle się nie używa. Także ząbek czosnku włożony do portfela, tuż po uderzeniach zegara, zapewni w nowym roku pieniądze.

 

Aby przyciągnąć szczęście i odnaleźć w życiu miłość, należy w sylwestra założyć bieliznę koloru czerwonego.

 

Jeżeli natomiast ktoś dużo podróżuje i chciałby trochę odpocząć, powinien przed północą pochodzić po mieszkaniu z walizką, a następnie umieścić ją przy drzwiach aż do nowego roku.

 

Zgodę i szczęście przyciągają także piękne zapachy. Aby w domu zapanował w nowym roku spokój i harmonia, należy zagotować pół godziny przed zakończeniem starego roku siedem lasek cynamonu, zamknąć okna i pozwolić, aby zapachem przeszedł cały dom. Przed złymi intencjami innych ludzi chroni zapach bazylii, eukaliptus pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów, lawenda przynosi szczęście i zapewnia dobry klimat do rozmów. Zapach drzewa sandałowego ma natomiast pomóc w rozwiązaniu problemów finansowych i biznesowych.

 

1 komentarz
padholder  - 04/01/2018 0:38:37
co kraj to obyczaj :)

Najnowsze wpisy

Rudy 1737 - Rauden

 

Kożuchów 1739

 

Żagań 1737 - Sagan

 

Cieszyn 1738

 

Chełmno - Mury obronne

 

Głubczyce

 

Słupca

 

Gdańsk - Latarnie...

 

Wszystkie wpisy