Photoblog.pl

Załóż konto

olsztynianin 

2018/01/03   

Hiszpania - Nowy Rok

« następne   poprzednie »
Hiszpania - Nowy Rok

Hiszpania - Nowy Rok

 

Najbardziej znanym hiszpańskim zwyczajem sylwestrowym jest zjedzenie 12 winogron w rytm uderzeń zegara wybijającego godzinę 24.00 - z każdym uderzeniem należy zjeść jedno winogrono, co ma zapewnić szczęście w Nowym Roku.

 

Najlepiej jeść winogrona, stojąc na lewej nodze - tak aby w Nowy Rok wejść prawą stopą.

 

Inny zwyczaj, zapewniający pomyślność finansową, to wrzucenie złotego pierścionka lub kolczyka do kieliszka z szampanem, którym wznosi się noworoczny toast. Jeśli zależy nam na wierności męża lub żony, powinna to być obrączka ślubna. Miłość przyniosą natomiast czerwone owoce wrzucone do kieliszka - truskawki, czereśnie, pestki granatu, maliny itp.

nowym roku nie zabraknie nam pożywienia, jeżeli do kieliszka wrzucimy jedno ziarenko soczewicy.

 

Bogactwo i dobrobyt można przywołać trzymając w dłoni podczas uderzeń zegara banknot koloru zielonego, np. jednego dolara albo 100 euro. Potem trzeba włożyć go do zielonego woreczka, zaszyć zieloną nicią i schować do szuflady, której zwykle się nie używa. Także ząbek czosnku włożony do portfela, tuż po uderzeniach zegara, zapewni w nowym roku pieniądze.

 

Aby przyciągnąć szczęście i odnaleźć w życiu miłość, należy w sylwestra założyć bieliznę koloru czerwonego.

 

Jeżeli natomiast ktoś dużo podróżuje i chciałby trochę odpocząć, powinien przed północą pochodzić po mieszkaniu z walizką, a następnie umieścić ją przy drzwiach aż do nowego roku.

 

Zgodę i szczęście przyciągają także piękne zapachy. Aby w domu zapanował w nowym roku spokój i harmonia, należy zagotować pół godziny przed zakończeniem starego roku siedem lasek cynamonu, zamknąć okna i pozwolić, aby zapachem przeszedł cały dom. Przed złymi intencjami innych ludzi chroni zapach bazylii, eukaliptus pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów, lawenda przynosi szczęście i zapewnia dobry klimat do rozmów. Zapach drzewa sandałowego ma natomiast pomóc w rozwiązaniu problemów finansowych i biznesowych.

 

1 komentarz
padholder  - 04/01/2018 0:38:37
co kraj to obyczaj :)

Najnowsze wpisy

Olsztyn zimą teraz...

 

Olsztyn zimą teraz...

 

Olsztyn zimą teraz...

 

Olsztyn zimą teraz...

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Wszystkie wpisy