Photoblog.pl

Załóż konto

olsztynianin 

2018/01/03   

Brazylia - Nowy Rok

« następne   poprzednie »
Brazylia - Nowy Rok

Brazylia - Nowy Rok

Noc sylwestrowa jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego Brazylijczyka, aby wkroczyć w Nowy Rok jak w najlepszej formie. Dlatego Brazylijski Sylwester jest pełen zabobonów, a oni sami przestrzegają tego tak bardzo jak omijają Makumby.

Najważniejsze podczas Nocy Sylwestrowej to strój  i jednym z najbardziej popularnych kolorów jest biel  kolor pokoju i harmonii, który to symbol pochodzi jeszcze z kultury afrykańskiej. Jednak każdy kolor oznacza coś zupełnie innego i związany jest z innymi życzenia noworocznymi:

* czerwień  za siłę i pasję,

* żółty- za pieniądze i pomyślność,

* pomarańczowy za sukces,

* niebieski za harmonię,

* zielony za zdrowie, nadzieję i równowagę.

Brazylijczycy mają sposoby na powiększenie swojego kapitału na Nowy Rok.

Zamiast próbować swoich sił w loteriach, Brazylijczyk musi zjeść owoc granatu, trzymać w ustach siedem pestek przez ostatnie minuty dzielące go do Nowego Roku, następnie zawinąć je w chusteczkę i wsadzić do portfela. Podobno zawsze się sprawdza!

 

Kolejnym niezawodnym sposobem na osiągnięcie pomyślności w Nowym Roku jest zjedzenie trzech winogron i wypowiedzenie życzeń podczas każdego jego skosztowania. Aby podwoić swoje szczęście zalecane jest siedzienie na ławce w parku podczas ostatnich minut nowego Roku, a następnie  w momencie wybicia północy  wstanie na prawą nogę.

 

Dla tych, których największem marzeniem noworocznym są podróże, zaleca się schowanie do walizki swojej ulubionej białej części stroju, a następnego dnia włożenie jej na siebie i skierowanie się w najbardziej turystyczny punkt swojego miasta. 100 % gwarancja!

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Olsztyn zimą teraz...

 

Olsztyn zimą teraz...

 

Olsztyn zimą teraz...

 

Olsztyn zimą teraz...

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Gdzie ta śnieżna zima...?

 

Wszystkie wpisy