Photoblog.pl

Załóż konto

olsztynianin 

2018/01/03   

Brazylia - Nowy Rok

« następne   poprzednie »
Brazylia - Nowy Rok

Brazylia - Nowy Rok

Noc sylwestrowa jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego Brazylijczyka, aby wkroczyć w Nowy Rok jak w najlepszej formie. Dlatego Brazylijski Sylwester jest pełen zabobonów, a oni sami przestrzegają tego tak bardzo jak omijają Makumby.

Najważniejsze podczas Nocy Sylwestrowej to strój  i jednym z najbardziej popularnych kolorów jest biel  kolor pokoju i harmonii, który to symbol pochodzi jeszcze z kultury afrykańskiej. Jednak każdy kolor oznacza coś zupełnie innego i związany jest z innymi życzenia noworocznymi:

* czerwień  za siłę i pasję,

* żółty- za pieniądze i pomyślność,

* pomarańczowy za sukces,

* niebieski za harmonię,

* zielony za zdrowie, nadzieję i równowagę.

Brazylijczycy mają sposoby na powiększenie swojego kapitału na Nowy Rok.

Zamiast próbować swoich sił w loteriach, Brazylijczyk musi zjeść owoc granatu, trzymać w ustach siedem pestek przez ostatnie minuty dzielące go do Nowego Roku, następnie zawinąć je w chusteczkę i wsadzić do portfela. Podobno zawsze się sprawdza!

 

Kolejnym niezawodnym sposobem na osiągnięcie pomyślności w Nowym Roku jest zjedzenie trzech winogron i wypowiedzenie życzeń podczas każdego jego skosztowania. Aby podwoić swoje szczęście zalecane jest siedzienie na ławce w parku podczas ostatnich minut nowego Roku, a następnie  w momencie wybicia północy  wstanie na prawą nogę.

 

Dla tych, których największem marzeniem noworocznym są podróże, zaleca się schowanie do walizki swojej ulubionej białej części stroju, a następnego dnia włożenie jej na siebie i skierowanie się w najbardziej turystyczny punkt swojego miasta. 100 % gwarancja!

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Kraków - Baszty

 

Opole - Oppeln

 

Lelów

 

Grudziądz

 

Gdańsk - Twierdza

 

Gdańsk - Wodotrysk

 

Gdańsk

 

Gdańsk - Brama Wyżynna

 

Wszystkie wpisy