Photoblog.pl

Załóż konto

Problemy kształcą! 

2017/10/02   

 

« następne   poprzednie »

Wczorajsza czarna dama :)

 

Mój koń jest zbyt mądry. Naprawdę, gdyby była człowiekiem nie wiem czy swoim IQ nie przegoniłaby Einsteina. Wszyscy twierdzą, że Rudzik jest uparta, guzik prawda. Rudzik wymaga idealnego timingu, wystarczy odpuścić sekundę za wcześnie lub za późno i cofamy się o kilka kroków do tyłu, Rude wymaga dokładności i ogromnej konsekwencji, jeżeli raz się odpuści i zrobi coś nie tak, znowu robimy milion kroków w tył, mimo że jeszcze chwilę wcześniej coś wychodziło idealnie. Jeden zły ruch i nie ma żadnego przebaczenia. Prośba o coś ma być idealna za każdym razem. Nie raz wyprowadza to z równowagi, nie raz mam ochotę wymordować wszystko dookoła, nie raz mam ochotę zostawić ją na środku pola i wrócić do domu... ale najbardziej boli, że jej zachowanie i reakcje są moim odzwierciedleniem i chyba to jest tym co przyprawia o depresję. Mimo tylu lat bycia z końmi, na mojego konia jestem zbyt często zbyt wolna.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy z irytacji nie użył bata o kilka razy za dużo. Rudzik na niezasłużonego bata nie zareaguje, będzie stała niewzruszona i udowodni każdemu, żeby tego bata sobie włożył w d***. Dosłownie.

I mimo, że nie raz chce mi się płakać, muszę się po prostu nauczyć być na tyle dobra, żeby zasłużyć na każdą jej reakcję.

Praca z końmi kształtuje charakter. Na mojego konia jestem jeszcze zbyt słabym człowiekiem :)

1 komentarz
chimgee  - 02/10/2017 20:36:59
Wiesz, że czasami mam takie same uczucia jak Ty. Mogłabym Helio sprać porządnie za to co robi, nie raz wyprowadza mnie z równowagi. Ale zaraz przypominam sobie, że przecież to młody koń, który się dopiero wszystkiego uczy. Uczy się bycia ze mną, dla mnie, robienia tego o co go proszę i nie mam prawa się na niego złościć. Też robimy milion kroków w tył. Ale jaka jest satysfakcja, kiedy po nieudanych próbach w końcu wychodzi wszystko tak jak powinno. Uważam, że to najpiękniejsze w pracy z młodym koniem-uczenie się siebie na wzajem.

Najnowsze wpisy

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wpis maliniaq

 

Wszystkie wpisy