Photoblog.pl

Załóż konto

 

2017/02/27   

 

« następne   poprzednie »

dwunastogodzinne zmiany w pracy, sesja zdana fartem, niemożność ogarnięcia i zaplanowania nawet najprostszych czynności codziennych, zupełny brak rozeznania we własnych emocjach i towarzyszące temu poczucie winy (kogo ja okłamuję i czemu?) tworzą ze mnie osobę istniejącą zupełnie obok siebie. czasami zdarzy się jakaś dziwnie przykra i jednocześnie szczęśliwa niedziela, gdy leżę rano na łóżku, zupełnie naga, a gdzieś w kącie pokoju, może nawet za drzwiami szafy, czuję obecność swoich marzeń, swojej osobowości, swojej seksualności. 

zapamiętuję to uczucie. wspominam je czasem. 

na przykład wtedy, gdy wracam po całym dniu pracy, przed sobą mam uczelnię za parę godzin, leżę w łóżku, w bezpiecznym kocu. czuję wtedy przepaść, czy też łagodniej; równię pochyłą, jaką jest nie tylko moje życie, ale i coś znacznie szerszego, nienazwanego. wtedy pragnę skrycie nie tylko romansów z książek (o czym, niestety, marzyłam przez całe życie), nie tylko wynajęcia kawalerki i przygarnięcia psa ze schroniska (są to dla mnie odległe marzenia, za pomocą których wyznaczam granice samodzielności), ale także jakiegoś mistycznego odkupienia win, jakiegoś małego boga, który pojawi się w moim życiu w postaci człowieka. który nie będzie każdej mojej ułomności zamieniał w zbrodnię. 

mam dość tego, że im bliżej jestem ludzi, tym bardziej czuję się jak szczeniak, którego uczy się załatwiania na spacerze, nie w domu. robi się to metodą wkładania na siłę jego pyska we własne odchody. 

 

chciałabym spowiedzi szczerej. żal już od dawna jest. 

 

Nie płacz - lituj się nade mną

Ułomności swojej cieniem

Zwiewnym jej uzupełnieniem

Wzlotem kunsztu, który 

Świadom jest, że w więźnia

Go przemienia urok, jaki ma

Toporna śmiertelność.

Bądź wierny swoim wadom

Śpiewaj, nocy mego dnia -

- Ja

1 komentarz
atlam  - 28/02/2017 22:04:09
Jejciu, piękność ^^ :*

Najnowsze wpisy

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wpis katavii

 

Wszystkie wpisy