Photoblog.pl

Załóż konto

smile ! :) 

2015/02/22   

22/02

« następne   poprzednie »
22/02

Ciągle wracam wspomieniami do tych pięknych chorwackich miejsc. Słońce, morze, góry ! <3 Ah.. Wszystko ! :)

Ale nie o tym- miałam milion tematów do napisania, a teraz wszystko gdzieś umkneło... 

Zaczęłam nowy semestr, dziennikarstwo już od początku daje w kość. W przeciwieńswie do pierwszego semestru- będzie ciężko i to jest pewne. Typowo dziennikarskie przedmioty zajęły miejsce nudnych filozofii, socjologii czy podstaw prawa. Sztuka pisania, podstawy Public Relations, argumentacja i dużo innych ciekawych nowości! :D

Najpiękniejszą informacją tego weekendu było 4 z Nauki o Komunikowaniu! Tyle stresu, nerwów.. Ale udało się! Udało sie! Udało się! :D Żadych warunków i płaczu! Cieszę się póki moge, bo za rok.. Perswazja i manipulacja.. 3h egzaminu.. 75% żeby zdać.. Ale to za rok! ;) DAM RADE ! ;D

 

Z tego miejsca chcę podziękować pewnej osobie, która wysłuchiwała mojego marudzenia i z trudem wpajała mi do głowy jak zrobić poszczególne polecenia na egzaminie :3 DZIĘKUJĘ ! <3

To dzieki Tobie USOS wyświetlił (2)4 ! :)

 

 


 

 

 

Jedna z ostatnich podróży do Łodzi dała mi dużo do myślenia. Dzięki pewnemu mężczyźnie, który zajął ostatnie wolne miejsce w PKS- obok mnie. I pozornie nudna 4 godzinna podróż przybrała zupełnie inny wymiar. 

Potrzebujemy kogoś blisko nas. Kogoś kto będzie nas akcepotwał takimi jakimi jesteśmy, a nie takimi jakmi chcialby abyśmy byli. Ktoś komu na nas zależy nie będzie próbował nas zmienić. Jest przy nas rodzina, przyjaciele, ale chęć poczucia się ważnym i kochanym jest dużo silniejsza. Jest takie miejsce w naszym sercu, które może wypełnić tylko jedna osoba. Pojawi się wiele osób, które będą próbowały się w nim znaleźć, będziemy zakochani, zauroczeni... Jednak miłość wymaga od nas zaangażowania, dobrego rozeznania sytuacji, to nie jest chwila- miłość to wieczność. Chwilowe jest zafascynowanie. I to mija. Ale miłość uczy nas czegoś nowego- uczy patrzenia w przyszłość, uczy rozumienia, uczy rozmowy, uczy drugiego człowieka. Miłość to wybór obojga ludzi. Wzięcie odpowiedzialności za siebie, bycie dla drugiego kiedy jest dobrze i kiedy jest źle, wspólne przezwyciężanie kryzysów i słabości. Miłość pomaga nam samym odkyć kim jesteśmy i jakie jest nasze życie.

Każdy z nas jest inny, różnimy się diametralnie, ale mamy też podobne cechy. Z pozoru mogą to być zwykłe czynności takie jak słodzenie herbaty, rodzaj muzyki, sposób w jaki zasypiamy czy wiążemy sznurówki. 

Co tak naprawdę zbliża do siebie ludzi? Wspólne cechy czy różnice?

"Przeciwieństwa się przyciągają" ale czy na pewno? Przecież często jest tak, że to własnie te cechy potrafią poróżnić ludzi i zniszczyć każdą relację.

Wspólne cechy? Owszem. Są dobre, ciekawe, interesujące, a chwilami nawet śmieszne ;) Momenty w których druga osoba kończy zaczęte przez nas zdanie są piękne ! "Kurcze- myślimy tak samo!" Jednak ludzie zaczynają bać się, że druga osoba wniknie w ich życie, dowie się wszystkiego o nich. Jeśli ufamy sobie- nie musimy sie bać. Jeśli są jakieś nieporozumienia jest strach przed odrzceniem, opuszczeniem. 

Zarówno przeciwieństwa, które w sobie odkrywamy są intrygujące i zachęcają do dalszego poznawania drugiego człowieka jak i podobieństwa, które w sobie odkrywamy tworzą silną relację. 

 

 

Nie bójmy się być dla siebie...

 

 


 

 

Zapamiętaj każdą chwilę!

"Nagle zdajesz sobię sprawę, że wszystko się skończyło. Naprawdę. Nie ma już powrotu. Czujesz to. I próbujesz zapamiętać w którym momencie to wszystko się zaczęło. I odkrywasz, że zaczęło się wcześniej niż myślisz. Długo wcześniej. I to w tej chwili zdajesz sobie sprawę, że to wszystko zdarzyło się tylko raz. I nie ważne jak bardzo się starasz, nigdy nie poczujesz się taki sam"

 


 

Kolejna notka będzie odniesieniem to powyższego cytatu. 

Będzie ostro, będzie dobitnie.

Tylko kiedy

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

22/02

22/02/2015 19:09:37

05.02/2015

05/02/2015 11:50:20

25.01

25/01/2015 18:20:57

Wpis kamilaphotography

18/01/2015 22:00:34

Wpis kamilaphotography

16/01/2015 22:28:10

Wpis kamilaphotography

10/01/2015 22:12:48

Wpis kamilaphotography

09/01/2015 23:13:49

Wpis kamilaphotography

02/01/2015 15:09:59

Wszystkie wpisy