Photoblog.pl

Załóż konto

 

2009/10/15   

Piercing intymny żeński

« następne   poprzednie »
Piercing intymny żeński


Christina
Ta niezbyt popularna technika kolczykowania żeńskich genitaliów jest pionowym przekłuciem na samym czubku warg sromowych większych, w miejscu, gdzie linie wzgórka łonowego łączą się w literę "V". Przeprowadzenie tego zabiegu wymaga spełnienia pewnych warunków anatomicznych tak, aby możliwe było jego wykonanie w sposób, który umożliwia swobodne poruszanie się.

Łechtaczka (Clitoris Piercing)
Ze względu na wielką wrażliwość oraz w większości przypadków niedostateczną wielkość tej części ciała, wykonywanie tego zabiegu jest polecane stosunkowo niewielkiej liczbie kobiet. Jeżeli jednak łechtaczka jest wystarczająco duża i ma odpowiedni kształt, przekłuwa się ją pionowo lub poziomo.

The Fourchette Piercing
Miejsce, w którym wykonywane jest przekłucie o tej nazwie, to cienka warstwa skóry, łącząca dolne ujście pochwy z odbytem. Podobnie jak poprzednio opisywane techniki, również ta nie należy do najczęściej wykonywanych, ze względu na niebezpieczeństwo wyrwania kolczyka podczas ruchu oraz bólu podczas stosunków płciowych. Ponadto zaledwie niewielka część kobiet dysponuje anatomicznymi predyspozycjami umożliwiającymi wykonanie tego zabiegu.

Horizontal Clitoral Hood Piercing
Kolejna forma przekłuwania okolic łechtaczki, polegająca na poziomym przebiciu skóry, tworzącej charakterystyczny "kapturek" okrywający łechtaczkę. Jest to technika piercingu niezwykle popularna ze względu na swój estetyczny aspekt oraz na fakt, że właściwie umieszczony kolczyk wzmaga stymulację seksualną u kobiety.

Vertical Clitoral Hood Piercing
Stanowi najprostszą do wykonania, najmniej bolesną, najbardziej stymulującą oraz najszybszą w gojeniu formę piercingu żeńskich genitaliów. Biżuteria umieszczana jest pionowo w warstewce skóry stanowiącej "kapturek" łechtaczki. Ponieważ jej pozycja jest równoległa do naturalnej linii kobiecego ciała, dopasowuje się do anatomicznej pozycji podczas ruchu, nie powodując podrażnień ani nacisków.

Wargi sromowe mniejsze (Inner Labia Piercing)
Przekłuwanie warg sromowych mniejszych jest niezwykle popularne ze względu na walory estetyczne oraz stymulację seksualną, jakiej dostarcza takie umiejscowienie kolczyka. Skóra warg sromowych mniejszych z łatwością się rozciąga, co umożliwia łatwe wykonanie zabiegu, szybkie przyjęcie się biżuterii w ciele oraz stosunkowo krótki czas gojenia.

Wargi sromowe większe (Outer Labia Piercing)
W przeciwieństwie do opisanego powyżej przekłucia warg sromowych mniejszych, ten rodzaj kolczykowania nie może być stosowany u wszystkich kobiet ze względu na pewne przeciwwskazania wynikające z budowy anatomicznej oraz zwiększone prawdopodobieństwo odrzucenia biżuterii przez organizm.
Punktem wyjścia dla zdobienia kobiecych genitaliów w opisywany sposób, było wykorzystywanie tego rodzaju piercingu jako środka przymusu do zachowania fizycznej czystości, podobnie jak w przypadku nakłuwania męskiego napletka. Kolczyk umiejscawiany był w taki sposób, by wargi sromowe łączyły się ze sobą nad ujściem pochwy, uniemożliwiając odbywanie stosunków płciowych oraz, w niektórych przypadkach, stymulację łechtaczki. W innych kulturach, tak jak we współczesnej cywilizacji Zachodniej, zabieg przekłuwania warg sromowych większych wykonywany był w celach wyłącznie dekoracyjnych.

Trójkąt (Triangle Piercing)
Jest to kolejny rodzaj kolczykowania żeńskich narządów płciowych, do którego przystosowana jest anatomicznie niewielka ilość kobiet. Technika ta zaprojektowana jest w taki sposób, że kolczyk umiejscowiony jest tuż poniżej "kapturka" łechtaczki, przechodząc również pod jej spodnią częścią. Zapewnia to trudną do osiągnięcia w sposób naturalny, wielostronną stymulację łechtaczki.

 

1 komentarz
kryspinek86 - 15/10/2009 8:21:50
a kiedy meskie?

Najnowsze wpisy

Postęp czasu

16/10/2009 17:27:14

Wpis dziarypiercingtotalnyluz

15/10/2009 20:26:26

Piercing intymny żeński

15/10/2009 8:18:30

Piercing twarzy

14/10/2009 9:20:40

Piercing ucha

14/10/2009 8:54:31

piercing po afrykańsku

10/10/2009 9:41:10

Sznyt - sposób na dziarę

29/09/2009 9:47:18

Body suspension

29/09/2009 9:30:20

Wszystkie wpisy