Photoblog.pl

Załóż konto

Tam, gdzie pasą się Mgły 
zapisz

Dodane 15 MAJA 2017 , exif
Wyświetleń: 424

Wejdźcie ze mną dziś do Lasu, na który tak często możecie tu patrzeć z wysokości Mgieł. 

Zabieram Was daleko poza szlak i ludzkie ścieżki, do Krainy Jesionów, które z roku na rok coraz liczniej zasypiają martwym snem. Pozornie jeno tylko, bo przecież na ich powalonych ciałach kiełkuje nowe życie. 

Tak martwiłam się o ich los, kiedy w sierpniu dostrzegłam chorobę, która wśród tego- wydawać by się mogło- potężnego gatunku zbierała coraz większe żniwo. Drżałam z myślą, że umierają i już się nie odrodzą z nastaniem kolejnej Wiosny. Truchlałam będąc pewną, że niebawem ich potężne, omszałe konary skończą jako kłęby dymu buchające z kominów bieszczadzkich retortów, a następnie  jako garstka węgla.

Opuszczając wtedy mój ukochany, odsunięty od ludzkiej obecności zakątek byłam przekonana, że moje Jesiony nie poznają już nowego pokolenia piskląt, nie dadzą schronienia popielicom, a sarny już więcej nie usną między nimi.

 

Och, jak bardzo chciałabym się cześciej tak mylić! 

Choć coraz więcej z nich kładzie swe zmęczone konary na świeżo wyrośniętej trawie, to nigdzie nie ma nawet śladu zębów piły czy ziemi zrytej podczas zrywki.

Och, moje Jesiony! Trwajcie tak nadal! Ożywiajcie ten Las swym pięknym, potężnym ciałem jak najdłużej! Karmcie korniki, by te mogły wykarmić dzięcioły, których tu tak wiele.

Odbudujcie Puszczę!

Jak na  Yggdrasil przystało...

 

 

 

 

 

  

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika abigaill.
marianfoto masz rację brakuje nam takich widoków naturalnej wymiany pokoleń w lesie , takich zakątków zmieniających się nie ręką barbarzyńcy człowieka , ale w swoim własnym rytmie natury
22/05/2017 22:45:26
bartzz mrrrrr
19/05/2017 14:59:34
abruniowelove Prawdziwa magia <3
15/05/2017 23:09:41
coffeebean1 Lasu czary...
15/05/2017 22:55:27